Την εντός έδρας ήττα από τους Θάντερ με 91-110 γνώρισαν τα ξημερώματα οι Μιλγουόκι Μπακς στο ΝΒΑ αφού βρέθηκαν στο ημίχρονο πίσω με 18 (42-60). Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμοιαζε να παλεύει μόνος του και φυσικά δεν θα μπορούσε να αποτρέψει την ήττα της ομάδας του.

Ο Έλληνας φόργουορντ είχε 28 πόντους ενώ οι υπόλοιποι βασικοί της ομάδας του σημείωσαν αθροιστικά 26. Ακόμη σούταρε με 64% εντός παιδιάς (9/14) ενώ οι υπόλοιποι συμπαίκτες του είχαν μόλις 38% και ειδικότερα από το τρίποντο είχε 2/3 σουτ την ώρα που οι υπόλοιποι Μπακς είχαν 7/27. Ακόμη ο Αντετοκούνμπο, στην 3η εντός έδρας ήττα των «ελαφιών» σε πέντε ματς, είχε οχτώ ριμπάουντ, τρεις ασίστ, μία τάπα και τέσσερα λάθη.

Την ήττα γνώρισαν και οι Κινγκς του Κώστα Κουφού και του Γιώργου Παπαγιάννη. Η ομάδα του Σακραμέντο έχασε από την αρχή την επαφή με το σκορ για να χάσει στην Ιντιανάπολις από τους Πέισερς με 101-83 κι έτσι μετράει πλέον έξι ήττες σε επτά ματς.

Ο Κουφός σε 20 λεπτά είχε πέντε πόντους με 1/2 βολές, 2/4 δίποντα, επτά ριμπάουντ, δύο ασίστ, ένα κλέψιμο και μία τάπα ενώ ο Παπαγιάννης σε πέντε λεπτά συμμετοχής πρόλαβε να σημειώσει τέσσερις πόντους με 2/2 σουτ και να έχει ακόμη ένα ριμπάουντ, μία ασίστ και μία τάπα.