Η παραμονή του Μίροσλαβ Ραντούλιτσα ήταν το τελευταίο κομμάτι που μπήκε στο παζλ του ρόστερ του Αμαρουσίου της νέας σεζόν, αφού οι «κιτρινόμαυροι» ανακοίνωσαν την παραμονή του και για την περίοδο 2024-25.
Στην τέταρτη κίνηση του στην αγορά των ξένων μετά από εκείνες των Ντέιβιντ Ντε Τζούλιους, Νέιτ Λαζέφσκι και Λάντερς Νόλεϊ, προχώρησε ο Άρης Midea. Έβαλε στο δυναμικό του τον Μάικ Μάιλς.
Μετά από μία σεζόν στο ΝΒΑ και τους Σακραμέντο Κινγκς, ο Σάσα Βεζένκοφ είναι ξανά παίκτης του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκοι» ανακοίνωσαν την πενταετούς συμφωνία τους, με τον 29χρονο φόργουορντ τον οποίο παρουσίασαν σε συνέντευξη Τύπου.