ΝΕA
ΝΕΑ
28-11-2015
GAME REPORT
Σε ένα ματς που περιλάμβανε ανατροπές, τα Τρίκαλα Bc Aries χαμογέλασαν τελευταία καθώς επικράτησαν του Κολοσσού H Hotels με 89-86 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.
28-11-2015
GAME REPORT
Ο Αρης υποχρέωσε την ΑΕΚ στην πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα καθώς έφυγε νικητής μέσα από το ΟΑΚΑ με 74-83 στον Αγώνα της Εβδομάδας για την 8η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ. Οι Θεσσαλονικείς έφτασαν να προηγηθούν έως και με διαφορά 20 πόντων με όπλο την άμυνά τους.
28-11-2015
GAME REPORT
Για ένα ημίχρονο ο Αρκαδικός έδειχνε ικανός να βάλει τον ΠΑΟΚ σε δύσκολη θέση. Ο “Δικέφαλος” όμως με επιμέρους σκορ 27-5 στο τρίτο δεκάλεπτο, άλλαξε την κατάσταση και έφτασε στην τρίτη συνεχόμενη νίκη του στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ με 74-54.
28-11-2015
ΔΕΛΤΙA ΤΥΠΟΥ
Η live μετάδοση του Κόροιβος – Ρέθυμνο Cretan Kings από την ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ γίνεται μετ’ εμποδίων λόγω προβλήματος στην παροχή internet στον δήμο Αμαλιάδας εξαιτίας της κακοκαιρίας που επικρατεί στην περιοχή.
28-11-2015
ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ AΡΙΘΜΟΙ

Με παρακαταθήκη το 10-0 της πενταετίας 2008-2013 ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει αύριο (29/11, 17:00) την Καβάλα στην Καλαμίτσα εκεί όπου έκανε το 5/5 με διαφορά 26,6 πόντων κατά μέσο όρο. Ο Γιατζόγλου «πιάνει» τον Σούμποτιτς ενώ ο Πρίντεζης «απειλεί» τον Πάσπαλι.

28-11-2015
PRE GAME
Η αήττητη στις πρώτες επτά αγωνιστικές ΑΕΚ υποδέχεται σε λίγες ώρες (28/11, 17:00) στο ΟΑΚΑ τον «αναγεννημένο» Άρη στον Αγώνα της Εβδομάδας για την 8η αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.
28-11-2015
ΕΥΡΩΛΙΓΚA
Η νέα ήττα της Ρεάλ Μαδρίτης, αυτή την φορά στο Βελιγράδι από τον Ερυθρό Αστέρα (94-88) ξεχώρισε στην δεύτερη ημέρα της 7ης αγωνιστικής της κανονικής περιόδου της Ευρωλίγκας, καθώς έφερε την πρωταθλήτρια Ευρώπης της περασμένης σεζόν στην τελευταία θέση του Α’ Ομίλου.
27-11-2015
ΕΥΡΩΛΙΓΚA
Παρά τις δυσκολίες που συνάντησε στο δεύτερο ημίχρονο στην «καυτή» ατμόσφαιρα της Σμύρνης, ο Παναθηναϊκός έδειξε χαρακτήρα στο τελευταίο λεπτό, έφυγε από την Σμύρνη με τους δύο βαθμούς της νίκης (69-66 την Καρσίγιακα) και έκανε αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στο Top 16 της Ευρωλίγκας.
27-11-2015
ΕΥΡΩΛΙΓΚA
Η 7η αγωνιστική της Ευρωλίγκα ξεκίνησε με εκπλήξεις. Η σπουδαιότερη έγινε στα περίχωρα της Μόσχας όπου η Μπάγερν Μονάχου «εξέπληξε» την Κχίμκι. Η Αρμάνι Μιλάνο κέρδισε την Αναντολού Εφές και πήρε ανάσα, σε αντίθεση με την Μακάμπι Τελ Αβίβ που γνώρισε νέα ήττα και κινδυνεύει με αποκλεισμό.
27-11-2015
ΕΥΡΩΛΙΓΚA
Οι απουσίες (σ. σ,. Πρίντεζης, Λοτζέσκι, Γιανγκ, Μιλουτίνοφ) δεν λυγίζουν τον Ολυμπιακό που επικράτησε της Κούτσα Λαμποράλ με 59-52 για την 7η αγωνιστική της Ευρωλίγκα και αγκάλιασε την πρώτη θέση στον 2ο όμιλο.
26-11-2015
ΕΥΡΩΛΙΓΚA
Την πρώτη εκτός έδρας νίκη του στην Ευρωλίγκα της φετινής σεζόν θα επιδιώξει ο Παναθηναϊκός αύριο Παρασκευή (27/11, 19:45, Novasports 2) στην Σμύρνη με αντίπαλο την Καρσίγιακα για την 7η αγωνιστική της κανονικής περιόδου της διοργάνωσης.
26-11-2015
Σχεδόν απόλυτη ισορροπία διαμορφώνεται στην ιστορία των 53 αγώνων της ΑΕΚ με τον Άρη στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ, με 27 και 26 νίκες αντίστοιχα για τις δύο ομάδες. Η «ένωση» κυριαρχεί ως γηπεδούχος με 21 νίκες έναντι τεσσάρων του αντιπάλου του. Έτοιμος για την 300ή εμφάνιση ο Γ.Καλαμπόκης και για… σκαρφάλωμα ο Μ.Πελεκάνος.