ΝΕA
ΝΕΑ
14-02-2015
ΡΕΚΟΡ AΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Ο «μπομπέρ» του ΠΑΟΚ έφτασε τα 300 εύστοχα τρίποντα καριέρας στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ ενώ μπήκε στην πρώτη δεκάδα των παικτών με τις περισσότερες συμμετοχές σε αυτήν με τη φανέλα του «Δικεφάλου». Ποιο ρεκόρ καριέρας ισοφάρισε ο Θόδωρος Ζάρας.

14-02-2015
GAME REPORT

Η ΑΕΝΚ Δημουλάς επέστρεψε έστω και με… περιπέτειες στις νίκες στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τον Πανελευσινιακό (68-67). Η Κηφισιά ανέτρεψε το προβάδισμα που είχαν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο και άντεξε στην αντεπίθεση που εξαπέλυσαν οι «σταχυοφόροι» στην τελευταία περίοδο.

14-02-2015

Εχοντας για πρώτη φορά φέτος πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και ισοφαρίζοντας το ρεκόρ λαθών της σεζόν, ο Απόλλωνας Carna δεν θα μπορούσε να χάσει από τον Αρη που έκανε το χειρότερο επιθετικά παιχνίδι του στη φετινή Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

14-02-2015
GAME REPORT

Το Ρέθυμνο Aegean πέτυχε την μεγάλη επιστροφή στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τον Κόροιβο. Επέστρεψε στις νίκες μετά από πέντε συνεχείς ήττες και από το -15 του πρώτου ημιχρόνου και πήρε τους δύο βαθμούς στην παράταση (78-66, κ.α. 58-58).

14-02-2015
ΔΕΛΤΙA ΤΥΠΟΥ

Ο Δημήτρης Μαυροειδής βραβεύτηκε πριν την έναρξη της αναμέτρησης ΑΕΝΚ Δημουλάς – Πανελευσινιακός από τον πρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΣΑΚΕ Γιώργο Χαλβατζάκη για την ανάδειξη του σε MVP του πρώτου γύρου της κανονικής περιόδου της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

14-02-2015
GAME REPORT

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στον δρόμο των επιτυχιών έπειτα από διαδοχικές ήττες, καθώς επικράτησε του ΚΑΟΔ AM.GENETICS με 72-64 στο PAOK SPORTS ARENA, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Basket League ΣΚΡΑΤΣ. Το παιχνίδι κρίθηκε στα τελευταία δύο λεπτά όπου η ευστοχία των γηπεδούχων από τη γραμμή των βολών «κλείδωσε» τη νίκη.

14-02-2015
GAME REPORT

Ο Απόλλων Πατρών Carna έκανε εντυπωσιακή τελευταία περίοδο και επικράτησε του Άρη με 76-60 για την 16η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ. Οι Πατρινοί σημείωσαν 30 πόντους στο τελευταίο δεκάλεπτο, ενώ ο Άρης τελείωσε τον αγώνα με 18 λάθη.

14-02-2015
ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ AΡΙΘΜΟΙ

21 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια απέναντι στον Κολοσσό H Hotels έχει σημειώσει ο Ολυμπιακό που έκανε το 10/10 στη Ρόδο. Σε ποιες περιπτώσεις δυσκολεύτηκε περισσότερο. Ετοιμος για το 100ό παιχνίδι του στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ ο Μπρεντ Πέτγουεϊ.

14-02-2015
ΕΥΡΩΛΙΓΚA

Η Φενέρμπαχτσε / Ούλκερ επικράτησε στο ντέρμπι της Πόλης (77-71 της Αναντολού Έφες στο Αμπντί Ιπεκτσί) και πέτυχε την τέταρτη σερί νίκη της στο φινάλε του πρώτου γύρου του Top 16 της Ευρωλίγκας για τον όμιλο F, στον οποίο μετέχει ο Ολυμπιακός.

14-02-2015
ΕΥΡΩΛΙΓΚA

Έστω και με… καρδιοχτύπια ο Παναθηναϊκός νίκησε στο ΟΑΚΑ τον Ερυθρό Αστέρα με 74-69 και στο τέλος του πρώτου γύρου του Top 16 της Ευρωλίγκας ανέβηκε στην δεύτερη θέση του Ομίλου E, που δίνει πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ.