ΝΕA
ΝΕΑ
25-11-2014
ΔΕΛΤΙA ΤΥΠΟΥ

Η αναμέτρηση Κόροιβος – Παναθηναϊκός για την προσεχή (8η) αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ θα αρχίσει στο Δ.Κ.Γ Ήλιδας στις 17:30, αντί στις 19:00 που είχε οριστεί αρχικά, και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από τα κανάλια Novasports 1 και Novasports 1 HD.

24-11-2014
GAME REPORT

Η 7η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ χάρισε μεγάλες συγκινήσεις στους φιλάθλους με τρεις εκτός έδρας νίκες (ΑΕΚ, Κολοσσός H Hotels και Ρέθυμνο Aegean επί των ΑΕΝΚ Κηφισιάς, Άρη και Πανελευσινιακού αντίστοιχα).

24-11-2014
ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

«Το οικογενειακό κλίμα σε συνδυασμό με το ταλέντο με κάνουν να πιστεύω ότι μπορούμε να καταφέρουμε μεγάλα πράγματα την φετινή σεζόν», δηλώνει ο Βίνσεντ Κάουνσιλ, ο 24χρόνος Αμερικανός γκαρντ του Ρεθύμνου Aegean και MVP της 7ης αγωνιστικής της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

23-11-2014
GAME REPORT

Με τον Έι Τζέι Σλότερ να δίνει μοναδική «παράσταση» (28 πόντοι με 10/14 σουτ εντός πεδιάς) και βελτιωμένη άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 86-55 του ΚΑΟΔ American Genetics στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

23-11-2014
GAME REPORT

Ο Ολυμπιακός με πολύ καλή άμυνα και ρυθμό στην επίθεση πέτυχε επιβλητική νίκη επί του ΠΑΟΚ (80-55) στο ΣΕΦ για την 7η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

22-11-2014
GAME REPORT

Νίκη που επιβεβαιώνει την ανοδική πορεία της και την επιστροφή του πρωταγωνιστικού χαρακτήρα της πέτυχε η ΑΕΚ στο Ζηρίνειο επί της ΑΕΝΚ Δημουλάς με 80-75 για την 7η αγωνιστική της Basket League ΣΚΑΡΤΣ.

22-11-2014
PRE GAME

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάροσλαβ Κορόλεφ ο Πανιώνιος πέτυχε την πρώτη νίκη του στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ στην Νέα Σμύρνη επί του Κοροίβου (74-69) και απέκτησε δικαίωμα στην ελπίδα για παραμονή στην κατηγορία.

22-11-2014
GAME REPORT

Ο Κολοσσός H Hotels με ηγέτη τον Μάικ Τζέιμς αιφνιδίασε τον Άρη στην πρώτη περίοδο, άντεξε στην αντεπίθεση των «κίτρινων» στο δεύτερο ημίχρονο και έφυγε από το άδειο από θεατές λόγω τιμωρίας «Nick Galis Hall» με την νίκη (77-65) κάνοντας την έκπληξη στις σημερινές αναμετρήσεις της 7ης αγωνιστικής της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

22-11-2014
GAME REPORT

Ο Απόλλων Πάτρας Carna κράτησε αλώβητη την έδρα του («τρία στα τρία») με νίκη επί των Τρικάλων Bc Aries (83-70) σε ματς που είχαν τον απόλυτο έλεγχο στα πρώτα τρία δεκάλεπτα.

22-11-2014
GAME REPORT

Το Ρέθυμνο Aegean είχε αφήσει καλές εντυπώσεις στις ήττες του από τους Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό και σήμερα με πειστική εμφάνιση επέστρεψε στις νίκες μέσα στην Ελευσίνα (80-70 τον Πανελευσινιακό) για την 7η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

22-11-2014
PRE GAME

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται αύριο Κυριακή το μεσημέρι (23/11, 12.30) στο ΣΕΦ τον ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ σε ένα από τα παραδοσιακά ντέρμπι του ελληνικού μπάσκετ.

22-11-2014
PRE GAME

Ο Παναθηναϊκός μετά την αναβολή της εκτός έδρας αναμέτρησης με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ για την 6η αγωνιστική, επιστρέφει στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ με το ματς κόντρα στον ΚΑΟΔ American Genetics αύριο (23/11, 17:30) στο ΟΑΚΑ για την 7η αγωνιστική.