Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε νέο ρεκόρ καριέρας σε επίπεδο παραγωγικότητας πόντων, αλλά ήταν και ο μοιραίος των Μιλγουόκι Μπακς στην ήττα τους από το Χιούστον με 117-111. Ο Κώστας Παπανικολάου ήταν και πάλι DNP.

Ο Αντετοκούνμπο ήταν εκ των πρωταγωνιστών των Μπακς στην ανατροπή που επιχείρησαν απέναντι στους Χιούστον Ρόκετς. Ο Έλληνας διεθνής έκανε νέο ατομικό ρεκόρ πόντων καθώς σημείωσε 27 με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας (11/16δ.), μάζεψε 15 ριμπάουντ, μοίρασε τέσσερις ασίστ αλλά κι έδωσε ένα κόψιμο. Ωστόσο, ένα λεπτό πριν το φινάλε του αγώνα και με το σκορ 110-106 υπέρ των Ρόκετς υπέπεσε σε λάθος. Συνολικά αγωνίστηκε 35 λεπτά και ήταν ο πιο αξιόπιστος (επιθετικά) παίκτης των Μπακς που βρέθηκαν έως και 18 πόντους πίσω στο σκορ, ενώ δέχθηκαν 68 πόντους στο πρώτο ημίχρονο. Σε αντίθεση με τον Αντετοκούνμπο, ο Κώστας Παπανικολάου δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.

Οι Μέμφις Γκρίζλις τιμωρήθηκαν από τον Ρίκο Ρούμπιο και ηττήθηκαν από τους Τίμπεργουλφς με 90-89. Ο Ισπανός πλέι μέικερ πέτυχε οκτώ πόντους στα τελευταία λεπτά. Κώστας Κουφός και Νικ Καλάθης πήραν χρόνο συμμετοχής, αλλά ο πρώτος περιορίστηκε στους δύο πόντους και ο δεύτερος τελείωσε τον αγώνα με τέσσερις πόντους και δύο ασίστ.