Files();if(count($background_files)>0){$bg=base_path().$background_files[0]->Path();} ?>

Οι συνθέσεις των αγώνων και των διαγωνισμών του ΕΚΟ All Star 2019
Κατηγορία : All Star Game 2018, Δελτία Τύπου | 31-01-2019



 

Στο πλαίσιο της συνέντευξης Τύπου που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη ενόψει του «ΕΚΟ All Star Game 2019» του μεταπροσεχούς Σαββατοκύριακου (9, 10/2) ανακοινώθηκαν οι Greek και οι World Stars όπως αναδείχτηκαν μέσα από την ψηφοφορία του κοινού που πραγματοποιήθηκε στην ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ και την ψηφοφορία των προπονητών των 14 ομάδων της Betshop Basket League. Στην ψηφοφορία συμμετείχαν 5.000 χρήστες (1.500 παραπάνω από πέρυσι).Παράλληλα ανακοινώθηκαν οι συνθέσεις των αγώνων Rising Stars - All time stars και μπάσκετ με αμαξίδιο, αλλά και οι διαγωνιζόμενοι στους Betshop διαγωνισμούς τριπόντων και καρφωμάτων.

 

 

Αναλυτικά οι παίκτες που θα συνθέσουν τις ομάδες του αγώνα Greek Stars - World Stars…

 

 

GREEK STARS

 

Παίκτες: Νικ Καλάθης (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ), Βασίλης Σπανούλης (Ολυμπιακός), Λίνος Χρυσικόπουλος (ΠΑΟΚ), Λευτέτρης Μποχωρίδης (Άρης), Γιαννούλης Λαρεντζάκης (ΑΕΚ), Γιώργος Πρίντεζης (Ολυμπιακός), Θανάσης Αντετοκούνμπο (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ), Κώστας Παπανικολάου (Ολυμπιακός), Ιωάννης Παπαπέτρου (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ), ), Παναγιώτης Βασιλόπουλος (Περιστέρι Βίκος Cola), Γιώργος Μπόγρης (Ολυμπιακός), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ).

 

Προπονητές: Λούκα Μπάνκι, Αργύρης Πεδουλάκης

 

 

Managers: Θωμάς Ντούλης, Θανάσης Δούνης

 

 

WORLD STARS

 

Παίκτες: Νάιτζελ Ουίλιαμς Γκος (Ολυμπιακός), Φιλ Γκος (ΠΑΟΚ), Σον Κιλπάτρικ (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ), Γιάνις Στρέλνιεκς (Ολυμπιακός), Τζόρνταν Θίοντορ (ΑΕΚ), Ζακ Λε Ντέι (Ολυμπιακός), Τζέιμς Γκιστ (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ), Αξελ Τουπάν (Ολυμπιακός), Γιόνας Ματσιούλις (ΑΕΚ), Ρίον Μπράουν (Προμηθέας), Νίκολα Μιλουτίνοφ (Ολυμπιακός), Ντάνι Αγκεμπελέσε (Χολαργός).

 

Προπονητές: Ντέιβιντ Μπλατ, Ρικ Πιτίνο

Managers: Τέλης Ζουρνατσίδης, Νίκος Κότσιαρης

 

 

 

BETSHOP ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ


Φιλ Γκος (ΠΑΟΚ)

Νταρνέλ Χάρις (Πανιώνιος)

Στιβ Μπαρτ Τζούνιορ (Ρέθυμνο Cretan Kings)

Ντέβιον Μπέρι (Πανιώνιος)

Στίβεν Γκρέι (Περιστέρι Βίκος Cola)

Βαγγέλης Καράμπουλας (Ιωνικός Νικ.)

Νικητής Διαγωνισμού Τριπόντων RISING STARS

 

 

BETSHOP ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ


Θανάσης Αντετοκούνμπο (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ)

Οκτάβιους Έλις (Προμηθέας)

Τζαβόντε Χόκινς (Χολαργός)

Κρις Χόρτον (Κύμη)

Ντάνι Αγκμπελέσε (Χολαργός)

Ρονάλντας Ρουτκάουσκας (Ηρακλής)

Νικητής Διαγωνισμού Καρφωμάτων RISING STARS.

 

 

ΑΓΩΝΑΣ RISING STARS - ALL TIME STARS

 

RISING STARS

Παίκτες: Χρηστίδης Βασίλης (Άρης), Βασίλης Μουράτος (Περιστέρι Βίκος Cola), Νίκος Ρογκαβόπουλος (ΑΕΚ), Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ), Γιώργος Καμπερίδης (Πανιώνιος), Γιάννης Αγραβάνης (Περιστέρι Βίκος Cola), Δημήτρης Μωραΐτης (ΑΕΚ), Στράτος Βουλγαρόπουλος (Άρης), Δημήτρης Φλιώνης (Άρης), Διονύσης Σκουλίδας (Χολαργός), Ανδρέας Τσουμάνης (Ολυμπιακός), Μιχάλης Λούντζης (Λαύριο Aegean Cargo).

 

Προπονητές: Γιώργος Καλαφατάκης, Λευτέρης Κακιούσης

 

Managers: Θωμάς Ντούλης, Θανάσης Δούνης

 

 

ALL TIME STARS


Παίκτες: Νίκος Χατζής, Μιχάλης Κακιούζης, Δημήτρης Παπανικολάου, Αντώνης Φώτσης, Κώστας Χαραλαμπίδης, Μανώλης Παπαμακάριος, Νίκος Χατζηβρέττας, Δημήτρης Καρατζουλίδης, Χάρης Παπαγεωργίου, Γιώργος Καλαϊτζής, Γιάννης Γιαννούλης, Λάζαρος Παπαδόπουλος, Ευθύμης Ρεντζιάς

 

Προπονητές: Βαγγέλης Αλεξανδρής, Γιώργος Μπουσβάρος

 

Managers: Τέλης Ζουρνατσίδης, Νίκος Κοτσιάρης

 

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ RISING STARS


Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ)

Νίκος Ρογκαβόπουλος (ΑΕΚ)

Δημήτρης Φλιώνης (Άρης)

Διονύσης Σκουλίδας (Χολαργός)

Μιχάλης Λούντζης (Λαύριο Aegean Cargo)

Νικητής διαγωνισμού τριπόντων Μαθητών-Αθλητών Λυκείων και σωματείων Δ. Θεσσαλονίκης.

 

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ RISING STARS

 

Γιώργος Καμπερίδης (Πανιώνιος)

Γιάννης Αγραβάνης (Περιστέρι Βίκος Cola)

Νίκος Καμαριανός (Πανιώνιος)

Γιώργος Καλαϊτζάκης (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ)

Στράτος Βουλγαρόπουλος (Άρης).

 

 

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

 

Όλυμπος: Χαλδαίος Γιάννης, Παπαδόπουλος Γιώργος, Βάσσης Δημήτρης, Σταμάτης Επαμεινώνδας, Τσαπανίδης Περικλής, Χαμάντι Ατνάν, Μαρτσάκης Χρήστος, Τσαουσίδης Γεώργιος, κωνσταντόπουλος Βασίλης, Δίτσης Σταύρος, Κεφαλάς Σπύρος, Διπιτούζης Άγγελος

Προπονητής: Καμουράν Οζντεμίρ

 

Κίσσαβος: Μακρής Γιώργος, Ράσσα Εριόντ, Γκοτζαράι Έλντον, Κοντογιάννης Παναγιώτης, Φιλίππου Παναγιώτης, Στυλιανάκης Μανώλης, Τσίλης Αναγνώστης, Τσιντάρης Νίκος, Παπαδόπουλος Γιάννης, Μιμίκος Αθανάσιος, Πλεξίδας Ευάγγελος, Μάμαλος Παύλος

Προπονήτρια: Καρυοφυλλάκη Ευδοξία

Στο πλαίσιο της συνέντευξης Τύπου που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη ενόψει του «ΕΚΟ All Star Game 2019» του μεταπροσεχούς Σαββατοκύριακου (9, 10/2) ανακοινώθηκαν οι Greek και οι World Stars όπως αναδείχτηκαν μέσα από την ψηφοφορία που πραγματοποιήθηκε στην ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ. Παράλληλα ανακοινώθηκαν οι συνθέσεις των αγώνων Rising Stars - All time stars και μπάσκετ με αμαξίδιο, αλλά και οι διαγωνιζόμενοι στους Betshop διαγωνισμούς τριπόντων και καρφωμάτων.
 
Αναλυτικά οι συνθέσεις και οι ψήφοι που συγκέντρωσαν οι παίκτες που θα συνθέσουν τις ομάδες του αγώνα…
GREEK STARS
Παίκτες: Νικ Καλάθης (Παναθηναϊκός, Βασίλης Σπανούλης (Ολυμπιακός), Λίνος Χρυσικόπουλος (ΠΑΟΚ), Λευτέτρης Μποχωρίδης (Άρης), Γιαννούλης Λαρεντζάκης (ΑΕΚ), Γιώργος Πρίντεζης (Ολυμπιακός), Θανάσης Αντετοκούνμπο (Παναθηναϊκός), Κώστας Παπανικολάου (Ολυμπιακός), Ιωάννης Παπαπέτρου (Παναθηναϊκός), Παναγιώτης Βασιλόπουλος (Περιστέρι), Γιώργος Μπόγρης (Ολυμπιακός), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός)
Προπονητές: Λούκα Μπάνκι, Αργύρης Πεδουλάκης
Managers: Θωμάς Ντούλης, Θανάσης Δούνης
WORLD STARS
Παίκτες: Νάιτζελ Ουίλιαμς Γκος (Ολυμπιακός), Φιλ Γκος (ΠΑΟΚ), Σον Κιλπάτρικ (Παναθηναϊκός), Γιάνις Στρέλνιεκς (Ολυμπιακός), Τζόρνταν Θίοντορ (ΑΕΚ), Ζακ Λε Ντέι (Ολυμπιακός), Τζέιμς Γκιστ (Παναθηναϊκός), Αξέλ Τουπάν (Ολυμπιακός), Γιάνις Ματσιούλις (ΑΕΚ), Ρίον Μπράουν (Προμηθέας), Νίκολα Μιλουτίνοφ (Ολυμπιακός), Ντάνι Αγκμπελίς (Χολαργός)
Προπονητές: Ντέιβιντ Μπλατ, Ρικ Πιτίνο
Managers: Τέλης Ζουρνατσίδης, Νίκος Κότσιαρης
BETSHOP ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ
Φιλ Γκος (ΠΑΟΚ)
Νταρνέλ Χάρις (Πανιώνιος)
Στιβ Μπαρτ Τζούνιορ (Ρέθυμνο)
Ντέβιον Μπέρι (Πανιώνιος)
Στίβεν Γκρέι (Λαύριο)
Βαγγέλης Καράμπουλα (Ιωνικός Νικ.)
Νικητής Διαγωνισμού Τριπόντων RISING STARS
BETSHOP ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ
Θανάσης Αντετοκούνμπο (Παναθηναϊκός)
Οκτάβιους Έλις (Προμηθέας)
Τζαβόντε Χόκινς (Χολαργός)
Κρις Χόρτον (Κύμη)
Ντάνι Αγκμπελέσε (Χολαργός)
Ρονάλντας Ρουτκάουσκας (Ηρακλής)
Νικητής Διαγωνισμού Καρφωμάτων RISING STARS
ΑΓΩΝΑΣ RISING STARS - ALL TIME STARS
RISING STARS
Παίκτες: Χρηστίδης Βασίλης (Άρης), Βασίλης Μουράτος (Περιστέρι), Νίκος Ρογκαβόπουλος (ΑΕΚ), Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ), Γιώργος Καμπερίδης (Πανιώνιος), Γιάννης Αγραβάνης (Περιστέρι), Δημήτρης Μωραΐτης (ΑΕΚ), Στράτος Βουλγαρόπουλος (Άρης), Δημήτρης Φλιώνης (Άρης), Διονύσης Σκουλίδας (Χολαργός), Αντρέας Τσουμάνης (Ολυμπιακός), Μιχάλης Λούντζης (Λαύριο).
Προπονητές: Γιώργος Καλαφατάκης, Λευτέρης Κακιούσης
Managers: Θωμάς Ντούλης, Θανάσης Δούνης
ALL TIME STARS
Παίκτες: Νίκος Χατζής, Μιχάλης Κακιούζης, Δημήτρης Παπανικολάου, Αντώνης Φώτσης, Κώστας Χαραλαμπίδης, Μανώλης Παπαμακάριος, Νίκος Χατζηβρέττας, Δημήτρης Καρατζουλίδης, Χάρης Παπαγεωργίου, Γιώργος Καλαϊτζής, Γιάννης Γιαννούλης, Λάζαρος Παπαδόπουλος, Ευθύμης Ρεντζιάς
Προπονητές: Βαγγέλης Αλεξανδρής, Γιώργος Μπουσβάρος
Managers: Τέλης Ζουρνατσίδης, Νίκος Κοτσιάρης
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ RISING STARS
Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ)
Νίκος Ρογκαβόπουλος (ΑΕΚ)
Δημήτρης Φλιώνης (Άρης)
Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι)
Μιχάλης Λούντζης (Λαύριο(
Νικητής διαγωνισμού τριπόντων Μαθητών-Αθλητών Λυκείων και σωματείων Δ. Θεσσαλονίκης
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ RISING STARS
Γιώργος Καμπερίδης (Πανιώνιος)
Γιάννης Αγραβάνης (Περιστέρι)
Νίκος Καμαριανός (Πανιώνιος)
Γιώργος Καλαϊτζάκης (Παναθηναϊκός)
Στράτος Βουλγαρόπουλος (Άρης)
ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Όλυμπος: Χαλδαίος Γιάννης, Παπαδόπουλος Γιώργος, Βάσσης Δημήτρης, Σταμάτης Επαμεινώνδας, Τσαπανίδης Περικλής, Χαμάντι Ατνάν, Μαρτσάκης Χρήστος, Τσαουσίδης Γεώργιος, κωνσταντόπουλος Βασίλης, Δίτσης Σταύρος, Κεφαλάς Σπύρος, Διπιτούζης Άγγελος
Προπονητής: Καμουράν Οζντεμίρ
Κίσσαβος: Μακρής Γιώργος, Ράσσα Εριόντ, Γκοτζαράι Έλντον, Κοντογιάννης Παναγιώτης, Φιλίππου Παναγιώτης, Στυλιανάκης Μανώλης, Τσίλης Αναγνώστης, Τσιντάρης Νίκος, Παπαδόπουλος Γιάννης, Μιμίκος Αθανάσιος, Πλεξίδας Ευάγγελος, Μάμαλος Παύλος
Προπονήτρια: Καρυοφυλλάκη Ευδοξία


Μοιράσου το:


BETSHOP BASKET LEAGUE 2018-19
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ 47
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 44
3 ΑΕΚ 42
4 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 41
5 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΒΙΚΟΣ COLA 41
6 ΠΑΟΚ 40
7 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ 38
8 ΧΟΛΑΡΓΟΣ 35
9 ΑΡΗΣ 33
10 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 33
11 ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS 32
12 ΚΥΜΗ 32
13 ΛΑΥΡΙΟ AEGEAN CARGO 30
14 ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS 27