Το πρόγραμμα των πρώτων τριών αγωνιστικών
Κατηγορία : Δελτία Τύπου | 14-10-2020



 

Ο ΕΣΑΚE ανακοινώνει το αγωνιστικό και τηλεοπτικό πρόγραμμα των πρώτων τριών αγωνιστικών της κανονικής περιόδου της Basket League της σεζόν 2020-21:

 

BASKET LEAGUE

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 17-10-2020

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΑΣ

TV/Web-tv

Κ.Γ. ΦΑΛΗΡΟΥ «ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ»

16:45

ΙΩΝΙΚΟΣ BC HELLENIC COIN - ΑΕΚ

ΕΡΤ

Κ.Γ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ «ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ»

16:45

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS

ΕΡΤ

ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΣΗΣ»

16:45

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ - ΑΡΗΣ

ΕΡΤ

ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ

19:00

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΟΚ

ΕΡΤ LIVE

Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ

16:45

ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΕΡΤ

ΚΥΡΙΑΚΗ 18-10-2020

ΟΑΚΑ

19:00

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ – ΛΑΡΙΣΑ BREAD FACTORY

ΕΡΤ LIVE

BASKET LEAGUE

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 24-10-2020

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΑΣ

TV/Web-tv

OAKA

16:45

ΑΕΚ – ΛΑΡΙΣΑ BREAD FACTORY

ΕΡΤ

PAOK SPORTS ARENA

16:45

ΠΑΟΚ – ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT

ΕΡΤ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ

19:00

ΑΡΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ

ΕΡΤ LIVE

Κ.Γ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΔΑΚ ΚΑΛΥΘΙΩΝ

16:45

ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ

ΕΡΤ

Κ.Γ. ΦΑΛΗΡΟΥ «ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ»

16:45

ΙΩΝΙΚΟΣ BC HELLENIC COIN – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΕΡΤ

ΚΥΡΙΑΚΗ 25-10-2020

ΔΑΚ «Δ.ΤΟΦΑΛΟΣ»

19:00

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ

ΕΡΤ LIVE

BASKET LEAGUE

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 31-10-2020

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΑΣ

TV/Web-tv

Κ.Γ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

19:00

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΑΕΚ

ΕΡΤ LIVE

ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΣΗΣ»

16:45

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ BC HELLENIC COIN

ΕΡΤ

ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ

16:45

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS

ΕΡΤ

Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ

16:45

ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT – ΑΡΗΣ

ΕΡΤ

ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

16:45

ΛΑΡΙΣΑ BREAD FACTORY – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΕΡΤ

ΚΥΡΙΑΚΗ 1-11-2020

ΟΑΚΑ

19:00

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ - ΠΑΟΚ

ΕΡΤ LIVE



Μοιράσου το:


Basket League 2020-2021
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ BC 18
2 ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT 17
3 ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ 17
4 ΑΕΚ 16
5 ΗΡΑΚΛΗΣ 16
6 ΠΑΟΚ 15
7 ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS 15
8 ΙΩΝΙΚΟΣ HELLENIC COIN 15
9 ΛΑΡΙΣΑ BREAD FACTORY 14
10 ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ BAXI 14
11 ΑΡΗΣ 13
12 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 13