Το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ και του Ολυμπιακού στη EuroLeague για τη σεζόν 2021-22
Κατηγορία : Ευρωλίγκα, Νέα ομάδων | 14-07-2021



 

Η EuroLeague ανακοίνωσε το πρόγραμμα για τη σεζόν 2021-22. Την πρώτη αγωνιστική, ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ θ’ αντιμετωπίσει τη Μονακό εκτός έδρας στις 30 Σεπτεμβρίου και ο Ολυμπιακός θα υποδεχτεί τη Μπασκόνια στο ΣΕΦ την πρώτη Οκτωβρίου. Οι δύο «αιώνιοι» θα συναντηθούν στο ΟΑΚΑ την 17η αγωνιστική στις 23 Δεκεμβρίου και στο φαληρικό στάδιο την 30η αγωνιστική στις 17 Μαρτίου.

 

Το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ

 

1η (30/9) - Μονακό (εκτός)

2η (7/10) - Φενέρ (εντός)

3η (12/10) - Μπασκόνια (εκτός)

4η (15/10) - Ρεάλ Μαδρίτης (εκτός)

5η (21/10) - Μακάμπι Τελ Αβίβ (εκτός)

6η (27/10) - Εφές (εντός)

7η (29/10) - Βιλερμπάν (εντός)

8η (4/11) - Ερυθρός Αστέρας (εκτός)

9η (11/11) - Ούνικς (εντός)

10η (16/11) - Ζαλγκίρις Κάουνας (εκτός)

11η (18/11) - Μπάγερν Μονάχου (εκτός)

12η (25/11) - Ζενίτ (εντός)

13η (2/12) - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (εκτός)

14η (10/12) - Άλμπα Βερολίνου (εντός)

15η (14/12) - Αρμάνι Μιλάνο (εκτός)

16η (16/12) - Μπαρτσελόνα (εντός)

17η (23/12) - Ολυμπιακός (εντός)

18η (30/12) - Ζαλγκίρις Κάουνας (εντός)

19η (6/1) - Άλμπα Βερολίνου (εκτός)

20η (12/1) - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (εντός)

21η (14/1) - Μακάμπι Τελ Αβίβ (εντός)

22η (21/1) - Εφές (εκτός)

23η (28/1) - Μπασκόνια (εντός)

24η (1/2) - Μονακό (εντός)

25η (3/2) - Μπαρτσελόνα (εκτός)

26η (11/2) - Βιλερμπάν (εκτός)

27η (25/2) - Ερυθρός Αστέρας (εντός)

28η (4/3) - Αρμάνι Μιλάνο (εντός)

29η (11/3) - Ζενίτ (εκτός)

30η (17/3) - Ολυμπιακός (εκτός)

31η (22/3) - Μπάγερν Μονάχου (εντός)

32η (24/3) - Ούνικς (εκτός)

33η (31/3) - Ρεάλ Μαδρίτης (εντός)

34η (8/4) - Φενέρ (εκτός)

 

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού

 

1η (1/10) - Μπασκόνια (εντός)

2η (8/10) - Ρεάλ Μαδρίτης (εντός)

3η (13/10) - Μπαρτσελόνα (εκτός)

4η (15/10) - Ζαλγκίρις Κάουνας (εντός)

5η (22/10) - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (εκτός)

6η (26/10) - Άλμπα Βερολίνου (εντός)

7η (28/10) - Φενέρ (εντός)

8η (5/11) - Μονακό (εντός)

9η (12/11) - Ζενίτ (εκτός)

10η (17/11) - Εφές (εκτός)

11η (19/11) - Μακάμπι Τελ Αβίβ (εντός)

12η (26/11) - Αρμάνι Μιλάνο (εκτός)

13η (3/12) - Ούνικς (εκτός)

14η (9/12) - Ερυθρός Αστέρας (εκτός)

15η (15/12) - Μπάγερν Μονάχου (εντός)

16η (17/12) Βιλερμπάν (εντός)

17η (23/12) – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ (εκτός)

18η (29/12) - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (εντός)

19η (7/1) - Ζαλγκίρις Κάουνας (εκτός)

20η (11/1) - Φενέρ (εκτός)

21η (13/1) - Ζενίτ (εντός)

22η (20/1) - Μακάμπι Τελ Αβίβ (εκτός)

23η (27/1) - Ερυθρός Αστέρας (εντός)

24η (2/2) - Ρεάλ Μαδρίτης (εκτός)

25η (4/2) - Μπασκόνια (εκτός)

26η (10/2) - Εφές (εντός)

27η (24/2) - Αρμάνι Μιλάνο (εντός)

28η (4/3) - Μπάγερν Μονάχου (εκτός)

29η (10/3) - Άλμα Βερολίνου (εκτός)

30η (17/3) – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ (εντός)

31η (23/3) - Μονακό (εκτός)

32η (25/3) - Βιλερμπάν (εκτός)

33η (1/4) - Μπαρτσελόνα (εκτός)

34η (7/4) Ούνικς (εντός)



Μοιράσου το:


STOIXIMAN BASKET LEAGUE 2021-22
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
04η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS 7
2 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 7
3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6
4 ΑΕΚ 6
5 ΙΩΝΙΚΟΣ HNC REVOLUTION 5
6 ΑΠΟΛΛΩΝ Π. OSCAR 5
7 ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT 5
8 ΑΡΗΣ 5
9 ΛΑΡΙΣΑ 5
10 ΠΑΟΚ mateco 4
11 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ 3
12 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ VITABIOTICS 3
13 ΗΡΑΚΛΗΣ 2