Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν επέτρεψε στον εαυτό του να χάσει κι άλλο παιχνίδι. Ο Έλληνας διεθνής επέστρεψε στο παρκέ και ήταν από τους παίκτες που ηγήθηκαν στη νίκη των Μπακς επί των Κινγκς. Ο Κώστας Παπανικολάου επίσης γύρισε στη δράση, αλλά οι Ρόκετς γνώρισαν την ήττα.

Ο Αντετοκούνμπο είχε τραυματιστεί στη διάρκεια του αγώνα με το Πόρτλαντ. Χθες, βοήθησε την ομάδα του ώστε να επιστρέψει στις νίκες, καθώς επικράτησε των Σακραμέντο Κινγκς με 108-107. Ο ίδιος τελείωσε το παιχνίδι με 11 πόντους (4/5 διπ.), τρία ριμπάουντ, ισάριθμες ασίστ κι ένα κλέψιμο, στα 37 λεπτά συμμετοχής του. Ο Κώστας Παπανικολάου γύρισε έπειτα από απουσία δέκα ημερών, αλλά οι Χιούστον Ρόκετς ηττήθηκαν από τους Πέλικανς με 99-90. Ο Παπανικολάου τελείωσε το παιχνίδι με τέσσερις πόντους (1/4 σουτ), τέσσερις ασίστ και δύο ριμπάουντ σε 24 λεπτά συμμετοχής.