Το πρόγραμμα της Ευρωλίγκας της νέας σεζόν
Κατηγορία : Ευρωλίγκα | 24-06-2020



 

Η Ευρωλίγκα ανακοίνωσε σήμερα το πρόγραμμα της διοργάνωσης της για τη νέα αγωνιστική περίοδο. Οι δύο ομάδες που εκπροσωπούν το ελληνικό μπάσκετ σε αυτήν, Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός θα αναμετρηθούν στη 2η αγωνιστική στο ΟΑΚΑ και στις 9 Οκτωβρίου ενώ το παιχνίδι του δεύτερου γύρου στο ΣΕΦ, θα πραγματοποιηθεί στις 5 Φεβρουαρίου. Στην πρεμιέρα οι «πράσινοι» θα αγωνιστούν στη Μόσχα απέναντι στη Χίμκι και οι «ερυθρόλευκοι» στο ΣΕΦ κόντρα στη Ζαλγκίρις.

 


Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής...
Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις 1/10
Εφές – Ζενίτ 1/10
Μακάμπι- Άλμπα 1/10
Μπαρτσελόνα – ΤΣΣΚΑ 1/10
Βαλένθια – Βιλερμπάν 1/10
Χίμκι – Παναθηναϊκός 2/10
Φενέρ – Ερυθρός Αστέρας 2/10
Μπάγερν – Αρμάνι Μιλάνο 2/10
Μπασκόνια – Ρεάλ 2/10

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ
1η αγωνιστική: Χίμκι - Παναθηναϊκός
2η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
3η αγωνιστική: Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός
4η αγωνιστική: Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός
5η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε
6η αγωνιστική: Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Παναθηναϊκός
7η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
8η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές
9η αγωνιστική: Βαλένθια - Παναθηναϊκός
10η αγωνιστική: Μπασκόνια - Παναθηναϊκός
11η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου 
12η αγωνιστική: Αρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός
13η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Ζαλγκίρις 
14η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης
15η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Άλμπα Βερολίνου
16η αγωνιστική: Μακάμπι Τελ Αβίβ - Παναθηναϊκός
17η αγωνιστική: Ερυθρός Αστέρας - Παναθηναϊκός
18η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
19η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Βιλερμπάν
20η αγωνιστική: Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός
21η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Χίμκι
22η αγωνιστική: Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός
23η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Βαλένθια
24η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
25η αγωνιστική: ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παμναθηναϊκός
26η αγωνιστική: Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός
27η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα
28η αγωνιστική: Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός
29η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ
30η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας
31η αγωνιστική: Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός
32η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Μπασκόνια
33η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Αρμάνι Μιλάνο
34η αγωνιστική: Ζαλγκίρις - Παναθηναϊκός

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Ολυμπιακού
1η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Ζαλγκίρις
2η αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
3η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο
4η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ
5η αγωνιστική: Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός
6η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές
7η αγωνιστική: Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός
8η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Άλμπα Βερολίνου
9η αγωνιστική: Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
10η αγωνιστική: Βιλερμπάν - Ολυμπιακός
11η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Μπασκόνια
12η αγωνιστική: ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός
13η αγωνιστική: Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός
14η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Βαλένθια
15η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης
16η αγωνιστική: Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
17η αγωνιστική: Χίμκι - Ολυμπιακός
18η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου
19η αγωνιστική: Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός
20η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Βιλερμπάν
21η αγωνιστική: Ζαλγκίρις - Ολυμπιακός
22η αγωνιστική: Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός
23η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα
24η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
25η αγωνιστική: Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός
26η αγωνιστική: Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
27η αγωνιστική: Μπασκόνια - Ολυμπιακός
28η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας
29η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
30η αγωνιστική: Άλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός
31η αγωνιστική: Ολυμπιακός  - Φενέρμπαχτσε
32η αγωνιστική: Βαλένθια - Ολυμπιακός
33η αγωνιστική: Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός
34η αγωνιστική: Ολυμπιακός - Χίμκι


Δείτε συνολικά το πλήρες πρόγραμμα της διοργάνωσης στη νέα σεζόν.



Μοιράσου το:


Basket League 2020-2021
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
01η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΕΚ 0
2 ΑΡΗΣ 0
3 ΗΡΑΚΛΗΣ 0
4 ΙΩΝΙΚΟΣ HELLENIC COIN 0
5 ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ 0
6 ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS 0
7 ΛΑΡΙΣΑ BREAD FACTORY 0
8 ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT 0
9 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 0
10 ΠΑΟΚ 0
11 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ BC 0
12 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 0
13 ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 0